Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

babi90 

Bílovecká nemocnice - Top Standart - Péče a přístup od srdce - poděkování

20 fotek 24.5.2003 - zobrazení
Poděkování primáři chirurgického oddělení Mudr. Václavu Kameníčkovi i celému perzonálu lůžkového oddělení, kde mi byl 27.7.2012 operován laparoskopicky žlučník Mudr. Mir. Havrlantem / chirurgem z Polikliniky v Ostravě - Hrabůvce, chirurgická a traumatologická ambulance / i ošetřovatelskému perzonálu v čele se staniční sestrou Janou Novou.Skvělá práce !
Děkuji za profesionální, odborný,příkladný, lidský přístup a vzornou péči o nás, pacienty a mohu tuto nemocnici doporučit všem, kteří potřebují odbornou pomoc a péči.

Naskenováno z odborného katalogu Bílovecké nemocnice.

Bílovecká nemocnice, a.s.
17. listopadu 538
743 01 Bílovec
tel.:

556 771 771

Bílovecká nemocnice získala v roce 2009 ohodnocení TOP STANDARD - hodnocena byla kvalita služeb nemocnic v Moravskoslezském kraji očima pacientů. Děkujeme!

Co potřebujete pro pobyt v nemocnici

Při nástupu do nemocnice

Vaše oblečení a obuv bude uloženo v nemocniční šatně. Dostanete lístek na šaty, proti němuž Vám bude oblečení při propuštění vydáno. Pokud nebudete mít vlastní prádlo, bude Vám zapůjčeno ústavní. Potom budete odvedeni na své oddělení. Personál oddělení Vás bude informovat o denním režimu oddělení, seznámí Vás s provozním řádem oddělení, s právy pacienta a možností využívat sociálních služeb. Stvrdíte svým podpisem, že jste byli o všem řádně informováni.

V den příjmu na oddělení s Vámi lékař provede přijímací pohovor, ve kterém Vás bude informovat o Vašem aktuálním zdravotním stavu, dohodne s Vámi postup vyšetřování a léčby, případně vysvětlí přípravy na operaci či jiný lékařský zákrok.

Co potřebujete v den propuštění

Dostanete písemnou propouštěcí zprávu pro Vašeho ošetřujícího lékaře nebo lékaře specialistu, ke kterému budete předáni do další léčby. Převezmete si potřebné doklady a recepty na léky, budete poučeni o dalším domácím léčení, případně rehabilitaci.

Bude Vám vydáno Vaše oblečení, a pokud jste měli zapůjčeno nemocniční prádlo, odevzdáte ho.
Pokud Vám nebude indikován odvoz sanitkou, máte možnost se na odvozu domluvit s příbuznými.

Nezapomeňte si vyzvednout všechny uložené cennosti.

Stravování v nemocnici
Stravování, dietní režim

Předepsaná dieta je součástí léčby, proto při příjmu oznamte lékaři, že dodržujete některou ze speciálních diet, např. diabetickou, bezlepkovou, neslanou apod. Každodenní stravování zabezpečuje tým pracovníků nemocniční kuchyně. Skladbu jídelníčku má na starosti dietní sestra, která pro Vás v případě potřeby sestaví speciální dietu dle určení Vašeho ošetřujícího lékaře.

Nejste-li upoután/a na nemocniční lůžko, jídlo Vám bude podáváno ve společném jídelním prostoru na oddělení. V opačném případě Vám sestra donese jídlo na pokoj.
Nenechávejte na pokoji zbytky jídel, která Vám přinesou příbuzní a známí. Konzumace zkažených zbytků by mohla ohrozit Vaše zdraví.

Placené služby
Nadstandardní ubytování během hospitalizace

Pro pohodlí pacientů jsou na lůžkových odděleních kromě standardních pokojů připraveny i nadstandardně vybavené pokoje.
Ubytování za nadstandardní pokoj se platí zálohově. O výši a způsobu platby budete informováni při příjmu.
K základní vybavenosti nadstandardního pokoje patří polohovatelná postel, křeslo, stolní lampa, samostatné sociální zařízení, lednice, telefon, televize a rádio.

Etický kodex pacienta
Práva pacientů

Pacient má právo na ohleduplnou odbornou zdravotnickou péči prováděnou s porozuměním kvalifikovanými pracovníky.

Pacient má právo znát jméno lékaře a dalších zdravotnických pracovníků, kteří ho ošetřují. Má právo požadovat soukromí a služby úměrné možnostem ústavu, jakož i možnost denně se stýkat se členy své rodiny či s přáteli. Omezení uvedeného způsobu návštěv může být provedeno pouze ze závažných důvodů.

Pacient má právo získat od svého lékaře informace potřebné k tomu, aby se mohl před zahájením každého dalšího diagnostického a terapeutického postupu rozhodnout, zda s ním souhlasí. Mimo případů akutního ohorožení má být patřičně informován o případných rizicích, která jsou s uvedeným postupem spojena. Pokud existuje více alternativních postupů nebo pokud pacient vyžaduje informace o léčebných alternativách, má na seznámení s nimi právo. Má rovněž právo znát jména osob, které se na nich účastní.

Pacient má v rozsahu, který povoluje zákon, právo léčbu odmítnout a současně musí být informován o zdravotních důsledcích svého rozhodnutí.

V průběhu ambulatního i nemocničního vyšetření, ošetření a léčby má nemocný právo na to, aby byly v souvislosti s programem léčby brány maximální ohledy na jeho soukromí a stud. Analýzy jeho případu, konzultace a léčba jsou věcí důvěrnou a musí být prováděny ohleduplně a taktně. Přítomnost osob, které nejsou na léčbě přímo zúčastněny, musí odsouhlasit nemocný, a to i ve fakultních zařízeních, pokud si tyto osoby nemocný sám nevybral.

Pacient má právo předpokládat, že veškeré zprávy a záznamy, které se týkají jeho léčby, jsou považovány za důvěrné. Ochrana informací o nemocném musí být zabezpečena i v případech počítačového zpracování.

Pacient má právo očekávat, že nemocnice, podle svých možností, musí přiměřeným způsobem vyjít vstříc jeho žádostem o poskytování péče v míře odpovídající povaze onemocnění. Je-li to nutné, může být nemocný předán jinému léčebnému ústavu, popřípadě tam převezen poté, když mu bylo poskytnuto úplné zdůvodnění a informace o nezbytnosti tohoto předání a ostatních alternativách, které přitom existují. Instituce, která má pacienta převzít do své péče, musí překlad nejprve schválit.

Návštěvní hodiny

Návštěvní hodiny jsou v naší nemocnici nejsou stanoveny. V zásadě je možno navštívit pacienta kdykoli, apelujeme však na návštěvníky, aby brali ohled na provoz zdravotnického zařízení i ostatní pacienty a nevolili termín své návštěvy například v noci.

Výjimkou je oddělení JIP - návštěvy jsou zde povoleny pouze od 15:00 do 17:00 hodin po dobu maximálně 15-ti minut. Tyto návštěvy nutno dohodnout s lékařem.
V mimořádných případech (období chřipkových epidemií apod.) je nutné omezit nebo i vyloučit návštěvy. O zákazu návštěv z důvodů např. chřipkové epidemie Vás budeme na našich stránkách aktuálně informovat.

K ostatním situacím Vám poskytne vysvětlení personál příslušného oddělení.
Především z hygienických důvodů nedoporučujeme brát na návštěvy děti do 10-ti let.

Požádejte své příbuzné a známé, aby se chovali při návštěvách ohleduplně a respektovali i ostatní pacienty, kteří jsou upoutaní na lůžko a jejichž zdravotní stav vyžaduje klid. Pokud bude mít některý z pacientů na pokoji právě léčebnou nebo hygienickou proceduru, může být návštěva požádána, aby opustila pokoj. Prosíme návštěvníky, aby si nesedali na nemocniční lůžka. Pokud to Váš zdravotní stav dovolí, přijímejte raději návštěvy mimo lůžkový pokoj. Věříme, že u Vás najdeme pochopení.

K pobytu na oddělení budete potřebovat

Osobní potřeby
Hygienické potřeby včetně toaletního papíru
Domácí obuv
Budete vybaveni nemocničním osobním prádle. Můžete si ale přinést a používat vlastní.

Cenné věci

Pokud Vás čeká plánovaná hospitalizace, nedoporučujeme Vám brát si s sebou cenné předměty, např. zlato, šperky, vkladní knížky, šeky ani větší obnos peněz.

Jste-li náhle a nečekaně hospitalizováni, máte možnost uložit si cennosti, peníze, karty apod. do nemocničního trezoru; zprostředkuje sloužící sestra na oddělení. Obdržíte písemný doklad o úschově. Při propuštění z nemocnice, po předložení dokladu, Vám budou Vaše věci vydány.

/ informace z webu Bílovecká nemocnice a.s. /

Proměňte svá alba ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.