Ostravské muzeum workshop s Romualdem Jeziorowskim 19.1.2012

Název

Ostravské muzeum workshop s Romualdem Jeziorowskim 19.1.2012

Popis

Setkání s polským malířem se zúčastnila početná skupina nadšenců z G centra CHSG - Dáms.klubu, výtvar. kroužku i VIRTU3V, kdy po návštěvě výstavy RAR v muzeu v Ostravě probíhal i samotný workshop -seznámení s námětem, vlastní práce mistra, techniky i samostatná výtvarná činnost přítomných, která je i vystavena.Po počátečním ostychu a s vervou sobě vlastní se pustili všichni do malování.Poprvé je vždy poprvé, příště teprve uvidíte, co dovedeme.
Navštívili jsme i probíhající "královskou" výstavu Korea -historie a tradice.
Z wikipedie:
Workshop je forma vzdělávací aktivity, při které lektor připraví program tak, aby prostřednictvím různých technik (brainstorming, priorizace, mentální mapy, zpětná vazba, aj.) účastníci pomocí vlastních zkušeností a znalostí došli k výstupu, který je pro ně užitečný a využitelný v jejich další práci, praxi. Lektor je při tom většinou v roli moderátora, facilitátora. Výstup workshopu se formuluje díky předem danému tématu a cíli workshopu.

Workshop není vhodný pro úplné začátečníky, ale slouží pro další vzdělávání a prohlubování znalostí. V průběhu workshopu není lidem představována teorie – předpokládá se, že každý má určitý teoretický základ a je schopen s ním ostatní seznámit. Díky interaktivním formám spolupráce mezi účastníky tohoto typu vzdělávání dochází k tomu, že si lidé odnášejí více podnětů pro své další praktické působení.
Základnímu významu anglického slova workshop odpovídá v češtině prostá dílna. Podobně jako v angličtině, i v česká dílna se užívá v přeneseném významu: od označení místnosti, kde se něco dělá se přechází k tomu, co se tam dělá, tj. k činnosti samé. Pod takto přenesený význam již je možno schovat daleko více oborů činnosti, od tvořivé, vzdělávací až po akademickou.

Slovo workshop pro svoji expresivnost zní daleko zajímavěji a honosněji než prostá dílna, případně pracovní setkání. Pro zajímavost, v dobách budování rozvinutého a blahoslaveného socialismu existovaly na pracovištích tzv. údernické a zlepšovatelské koutky, což v podstatě nebylo nic jiného dnešní workshopy, kde se předávaly nápady a zkušenosti.

Děkujeme tímto způsobem paní ředitelce Ostravského muzea Jiřině Kábrtové, která nám umožnila zúčastnit se tak zajímavého projektu a zároveň i nádherné výstavy Korea i panu malíři Romualdu Jeziorowskemu.

Foto: Hana Papežová, Katuše Planičková

Období

Statistiky

  • 172 fotek
  • 0 se líbí

Nastavení

Nahlásit album
Slevy 25 % platí na všechny dárky z fotek. Vytvořte si z vašich fotek snadno fotoknihu, plakát, fotky na zeď a další fotoprodukty. Sleva platí po zadání kódu: Vajicka
S kódem: Vajicka Akce platí do 14. 4. 2024
Zjistit více

Vytvořte si fotodárky

Z alb a fotek na Rajčeti nebo i z disku počítače si můžete snadno a rychle vytvořit různé fotodárky pro sebe nebo své přátele.

Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Ostravské muzeum workshop s Romualdem Jeziorowskim 19.1.2012
Komentáře Přidat