Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

babi90 

Archiv města Ostravy Křest publikace Ostravské kalendárium 2013

57 fotek leden 2014 - zobrazení
Ve čtvrtek 30. ledna dopoledne byla v Archivu města Ostravy slavnostně pokřtěna již sedmnáctá publikace Ostravské kalendárium. Publikaci pokřtila PhDr. Blažena Przybylová, ředitelka Archivu města Ostravy, a autor Mgr. Martin Juřica, kronikář města Ostravy.

Vydal Archiv města Ostravy pod názvem Ostravské kalendárium 2013. Publikace je již sedmnáctá v řadě a zachycuje události a život občanů města Ostravy.

Publikace, kterou připravil, sestavil a napsal kronikář města Ostravy Mgr. Martin Juřica, má 104 stran a zachycuje během roku 430 informací o kulturním, sportovním a politickém životě města Ostravy doložených 70 fotografiemi špičkových fotografů.

V obsahu jsou uvedeny významné události - např. 100. výročí od narození operního pěvce Beno Blachuta. V letních měsících oslavovala 100 let i známá restaurace U Rady.

Archív města Ostravy si v roce 2013 připomínal 90 let od svého založení. Šedesáté výročí si připomínala Československá - dnes Česká televize, Archiv Vítkovice a. s., Divadlo loutek Ostrava, Gymnázium Hladnov a Janáčkova konzervatoř a gymnázium Ostrava.

Foto: Hana Papežová
reklama

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron