Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

babi90 

Archiv města Ostravy Křest publikace Ostravské kalendárium 2013

57 fotek leden 2014 - zobrazení
Ve čtvrtek 30. ledna dopoledne byla v Archivu města Ostravy slavnostně pokřtěna již sedmnáctá publikace Ostravské kalendárium. Publikaci pokřtila PhDr. Blažena Przybylová, ředitelka Archivu města Ostravy, a autor Mgr. Martin Juřica, kronikář města Ostravy.

Vydal Archiv města Ostravy pod názvem Ostravské kalendárium 2013. Publikace je již sedmnáctá v řadě a zachycuje události a život občanů města Ostravy.

Publikace, kterou připravil, sestavil a napsal kronikář města Ostravy Mgr. Martin Juřica, má 104 stran a zachycuje během roku 430 informací o kulturním, sportovním a politickém životě města Ostravy doložených 70 fotografiemi špičkových fotografů.

V obsahu jsou uvedeny významné události - např. 100. výročí od narození operního pěvce Beno Blachuta. V letních měsících oslavovala 100 let i známá restaurace U Rady.

Archív města Ostravy si v roce 2013 připomínal 90 let od svého založení. Šedesáté výročí si připomínala Československá - dnes Česká televize, Archiv Vítkovice a. s., Divadlo loutek Ostrava, Gymnázium Hladnov a Janáčkova konzervatoř a gymnázium Ostrava.

Foto: Hana Papežová

Proměňte svá alba ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Vytvořte ze svých fotek

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.